Борги за комуналку б'ють рекорди: розкрито головну причину мільйонів позовів.


Українські суди в 2024 році: аналіз статистичних даних
У попередньому році у судах України було вирішено більше 3 мільйонів справ, зокрема 298 тисяч справ про сплату за послуги ЖКГ. Цю інформацію оприлюднили з допомогою аналітичних даних представники "Опендатабот".
Структура розглянутих справ відрізнялася від попереднього року. Число кримінальних справ збільшилося в 1,6 разу, до 528 тисяч, а цивільних справ на 7%, до 1 мільйона. У той же час, кількість справ у господарських та адміністративних судах скоротилася, а справ з адміністративних правопорушень зменшилося на 5%.
Дослідження також показало, що серед цивільних справ найчастіше зустрічались справи про борги за комунальні послуги - 28% від усіх цивільних справ. Також значну частку складали справи про позики та кредити - 126 тисяч (12%), а також про розлучення - 120 тисяч (11,5%).
У різних судових установах відбувалися специфічні тенденції. Наприклад, в адміністративних судах найбільше було справ, пов'язаних із соціальними питаннями для бувших працівників держслужби, пенсіонерів та людей учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У господарських судах частіше вирішувались питання наказового провадження, поставки товарів та послуг, а також енергоресурсів.
Аналізуючи статистичні дані, можна зробити висновок, що кількість судових справ у 2024 році зросла порівняно з попереднім роком. Це також свідчить про зміни у різновидах справ, які вирішуються в судовій системі країни та можливі проблемні питання, які потребують уваги та вирішення.
Читайте також
- Путін нарощує сили для війни з НАТО: The Telegraph розповів про "щит" біля кордонів Альянсу
- В Україні змінять правила перетину кордону: як виїхати після 1 червня
- Аномальне літо накриє Україну: синоптики пояснили, що не так із погодою у 2025 році
- Україна хоче бачити Трампа на зустрічі Зеленського та Путіна: Сибіга розкрив подробиці
- Україна повернула з Росії ще 307 захисників: обмін 1000 на 1000 продовжиться
- Росія модернізувала балістику: українцям пояснили, чому ракетні атаки стали небезпечнішими