Допомога Україні: чому у ЄС немає повної підтримки для нового пакету допомоги від Каллас.


ЄС не погодиться на нову ініціативу військової допомоги Україні
За повідомленням Радіо Свобода, нову ініціативу військової допомоги для України на суму до 40 мільярдів євро, яку запропонувала головна дипломатка ЄС Каї Каллас, навряд чи підтримають на наступному саміті лідерів Євросоюзу 20-21 березня. Про це заявили декілька дипломатів ЄС, які не можуть коментувати цю ініціативу офіційно.
На позачерговому саміті ЄС в Брюсселі 6 березня було вирішено зміцнити військову допомогу Україні. Опитані дипломати спростували повідомлення про можливе позбавлення Угорщини права голосу, пояснивши, що рішення щодо допомоги Україні залежатиме від політичної волі кожної з решти 26 держав-членів Євросоюзу.
Ініціатива Каї Каллас передбачає негайне постачання зброї на Україну і можливість замовлення озброєння на українських підприємствах. Але деякі держави-члени ЄС висловили сумніви щодо розподілу внесків в залежності від розміру економіки. Також вони не погоджуються з положенням про повідомлення про надану допомогу до кінця березня.
Уряд Німеччини поки не сформований, тому остаточне рішення щодо ініціативи Каллас може бути відкладене. Але дипломати завжди виявляють політичну волю підтримувати Україну, незалежно від швидкості прийняття "ініціативи Каллас".
Обсяг нової ініціативи Каллас може бути приблизно таким же, як запланована допомога від європейських держав. Також до допомоги долучаються країни, які не входять до ЄС, зокрема Великобританія, Норвегія, Швейцарія.
Читайте також
- Російсько-білоруські навчання восени розіграють протистояння з Заходом - розвідка
- Трамп готується ухвалити "остаточне рішення" щодо Росії, — Kyiv Post
- Росія змінює військову стратегію: зосереджує удари на Сумській області - ISW
- ВМСУ попередили про нову тактику комбінованих ударів росіян
- "Росія платить низьку ціну за війну": Канадська діаспора закликала надати Україні більше зброї
- Росія не розглядає Ватикан як серйозний майданчик для мирних переговорів - ЗМІ