Навіть не на їжі та ліках: опитування показало, на чому доводиться економити українцям.


Українці змінюють свої витрати навіть на найнеобхідніші потреби. Згідно з опитуванням Gradus Research, у сучасних економічних умовах, українці змушені суттєво обмежувати свої витрати. Найбільша частина грошей витрачається на базові потреби, такі як їжа (85%), комунальні послуги (70%) і медичні препарати (62%).
Через інфляцію абсолютна більшість населення (90%) економить переважно на харчах і ліках. Ще 79% також скорочують витрати на одяг, товари для дому, медичне обслуговування та відпочинок.
Особливо складна ситуація у старшого покоління: понад 60% людей віком понад 60 років змушені економити навіть на їжу, а серед вікової групи 55-60 років приблизно 67% скорочують витрати на побутові потреби.
З метою адаптації до складних обставин, 64% опитаних переходять на більш доступні торгові марки, тоді як лише 25% продовжують купувати звичні бренди незважаючи на ціни.
Раніше ми повідомляли про те, де краще працювати українцям.
Аналіз:
Згідно з дослідженням, українці поступово зменшують свої витрати навіть на базові потреби, такі як їжа, комунальні послуги та медичні препарати. Інфляція стає основною причиною того, що багато людей змушені скорочувати витрати на одяг, товари для дому, медичне обслуговування та відпочинок. Ця проблема особливо актуальна для старшого покоління, які змушені економити навіть на необхідних продуктах. Більшість опитаних переходять на більш доступні торгові марки, щоб заощадити, проте ще досить багато людей продовжують купувати звичні бренди, незважаючи на зростаючі ціни.
Читайте також
- БігМак – більше не бюджетно: як зросли ціни в McDonald's в Україні
- У Польщі посварилися через Україну: про що сперечалися Навроцький та Тшасковский
- Тариф на воду злетів у шість разів: кому з українців доведеться платити більше
- Мир тріщить по швах: Трамп кинув Україну в лапи Путіна
- Ціни на яйця, картоплю, часник та молочку у травні: що дорожчає, а що дешевшає в Україні
- Орбан під тиском: Угорщина може втратити право голосу в ЄС