Нове слово в енергетиці — де знайшли природне родовище водню.

Нове слово в енергетиці — де знайшли природне родовище водню
Нове слово в енергетиці — де знайшли природне родовище водню

У хромовій шахті в місті Булкіза, що в Албанії, міжнародна команда науковців виявила унікальне природне джерело водню. За підрахунками експертів, щороку тут утворюється понад 200 тонн цього газу.

В чому особливість нового родовища

Це родовище вже назвали найбільшим з усіх задокументованих природних джерел водню у світі. Науковці вперше отримали чітке підтвердження того, що в глибоких тріщинах земної кори може зберігатися водень у достатній кількості для промислового використання.

На відміну від традиційного виробництва, яке є дорогим і супроводжується викидами CO₂, цей водень вже готовий до використання:

  • він має високу концентрацію;
  • він не потребує складних технологій.

Вчені виявили його безпосередньо під час буріння шахти — в певних точках зафіксували витік газу. Однак є і певні труднощі. Геологічний водень формується мільйонами років, тому його не можна швидко поновити.

Скільки водню може забезпечити шахта

Хоча 200 тонн на рік — це небагато в масштабах світового виробництва (яке становить понад 100 мільйонів тонн щорічно), дослідники припускають, що в надрах цієї шахти може зберігатися до 200 мільйонів тонн водню.

Та головна цінність відкриття — у тому, що вчені вперше змогли створити геологічну модель формування водневого резервуара і точно вказати його місце розташування. Це відкриває нові перспективи для пошуку й використання природного водню в майбутньому.

Унікальне природне джерело водню, виявлене у хромовій шахті в Албанії, може мати велике значення для промисловості та довкілля, оскільки вже готовий до використання водень може стати альтернативою традиційним, забруднюючим технологіям виробництва. Відкриття цього родовища відкриває нові можливості для енергетичного сектору та дозволить використати природні ресурси більш ефективно.


Читайте також

Реклама