Обкладуть із першої гривні: українцям доведеться платити податки з усіх онлайн-продажів.


Українцям доведеться сплачувати податки з усіх продажів, здійснених в інтернеті, попри запевнення влади, що цього не станеться.
Згідно з повідомленням депутатки від опозиції Ніни Южаніної, уряд підтримав законопроєкт про впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи. Цей законопроєкт передбачає оподаткування фізичних осіб з продажу товарів та послуг через Інтернет. Ставки оподаткування складатимуть 5% або 18% ПДФО та військового збору.
Законопроєкт також передбачає створення нової статті в Податковому кодексі, в якій будуть визначені основні вимоги щодо перевірки користувачів, ідентифікації продавців та звітності до Державної податкової служби. Платформи, через які здійснюються продажі, будуть виконувати роль податкових агентів і нести відповідальність за виконання податкових зобов'язань.
Таким чином, особам-резидентам, які мають поточний рахунок, здійснюють розрахунки та не є самозайнятими особами, надається можливість оподаткувати доходи за ставкою 5% ПДФО. Фізичним особам, які продають товари через онлайн-платформу до 3 разів на рік на суму до 2000 євро, дозволяється використовувати звичайний особистий банківський рахунок з оподаткуванням 10%. З четвертого продажу на OLX ставка оподаткування складає 23%.
Незважаючи на обіцянки влади, уряд не передбачив "неоподатковуваного мінімуму".
Загалом, новий законопроєкт спрямований на збільшення податкових надходжень держави з оподаткування інтернет-торгівлі та на забезпечення контролю за доходами фізичних осіб.
Читайте також
- "Я знаю Путіна": кандидат у президенти Польщі Тшасковський висловився про вступ України до НАТО
- БігМак – більше не бюджетно: як зросли ціни в McDonald's в Україні
- У Польщі посварилися через Україну: про що сперечалися Навроцький та Тшасковский
- Тариф на воду злетів у шість разів: кому з українців доведеться платити більше
- Мир тріщить по швах: Трамп кинув Україну в лапи Путіна
- Ціни на яйця, картоплю, часник та молочку у травні: що дорожчає, а що дешевшає в Україні