Туреччина ввела неочікувану заборону для підвищення народжуваності.


Влада Туреччини вирішила обмежити планові кесарів розтини без медичних показань з метою зменшення падіння народжуваності. Це рішення викликало обурення організацій захисту прав жінок та спровокувало бурхливу дискусію у країні. Нові правила також передбачають цифрове документування даних пацієнтів та зобов'язують медустанови дотримуватися сучасних стандартів безпеки та прозорості. Однак, дещо суперечливо, насправді кількість кесаревих розтинів в Туреччині значно перевищує середній показник по Європі та країнам ОЕСР.
У Туреччині влада проводить консервативну родинну політику, закликаючи жінок мати багато дітей. Однак ці заходи не призводять до зростання народжуваності. З метою боротьби із падінням народжуваності уряд оголосив 2025 рік "Роком родини" і спробував обмежити вибір жінок у виборі типу пологів. Організації захисту прав жінок протестують проти цих обмежень, наголошуючи на праві жінок приймати власні рішення щодо пологів та здоров'я.
Суперечки навколо обмежень на кесареві розтини в Туреччині
Останні рішення влади Туреччини щодо планових кесарів розтинів без медпоказань викликали суперечки і обурення серед громадськості. Такі заходи, спрямовані на обмеження вибору жінок та контроль над їх тілом, також порушують конституцію країни і міжнародні конвенції. Організації захисту прав жінок виступають проти примусового материнства та обмеження прав жінок на самовизначення та здоров'я. Останні рішення влади в цій сфері викликають бурхливу дискусію та розділяють думки у суспільстві.
Хоча відмічається спроба влади Туреччини боротися з падінням народжуваності та зберегти демографічні показники країни, багато організацій та громадян вважають, що такі обмеження порушують права жінок та індивідуальні свободи. Ця ситуація викликає гострі дебати і підкреслює необхідність дотримання прав жінок та їх волі при прийнятті рішень щодо пологів та вибору типу пологів.
Читайте також
- Мовознавиця назвала українське слово, яке має три варіанти наголосу
- Захисника Маріуполя від розстрілу врятувало прізвище
- 60-річний Борис Джонсон став батьком удев’яте
- Дружина полоненого італійця назвала абсурдну причину, через яку він пішов до російського війська
- Війна і теорія ігор. Вчений пояснив, чи можна математично змоделювати кінець війни
- Чехія повідомила, яку користь економіці приносять біженці з України