Агентство Fitch змінило прогноз ВВП України на 2025 рік.

Агентство Fitch змінило прогноз ВВП України на 2025 рік
Агентство Fitch змінило прогноз ВВП України на 2025 рік

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило рейтинг України

Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті на рівні "Restricted Default" ("обмежений дефолт"). Агентство вважає, що Україна все ще перебуває в процесі широкої реструктуризації боргу і рейтинг залишиться на цьому рівні до нормалізації відносин зі значною більшістю зовнішніх комерційних кредиторів.

Щодо поточного стану реструктуризації, "Укренерго" досягла попередньої домовленості щодо реструктуризації своїх єврооблігацій на 825 млн доларів, але ще не досягнуто згоди щодо реструктуризації ВВП-варантів на 2,6 млрд доларів. Також залишається неврегульованою зовнішня комерційна позика Cargill на 700 млн доларів.

Економічні показники України

Фіскальний дефіцит звузився до 17,2% ВВП у 2024 році, але прогнозується зростання до 19,3% ВВП у 2025 році через високі витрати на оборону. Очікується надходження 55 млрд доларів чистого зовнішнього фінансування у 2025 році, що значно перевищує середні 25 млрд доларів на рік у 2022-2024 роках. Економічне зростання сповільнилося до 2,9% у 2024 році, а інфляція зросла до 15,1% у квітні 2025 року, з середніх 6,5% у 2024 році.

За даними, Україні знадобиться 524 млрд доларів на відновлення протягом наступного десятиліття, це в 2,8 рази більше номінального ВВП України у 2024 році. Рейтинг за зобов'язаннями в національній валюті підтверджено на рівні "CCC+", відображаючи продовження обслуговування боргу в гривнях.

Аналіз новини

Новини про підтвердження рейтингу України свідчать про продовження процесу реструктуризації боргу країни. Інформація про економічні показники української економіки дозволяє зробити висновок про складнощі, з якими зіткнеться країна у найближчому майбутньому і необхідність великих фінансових витрат на відновлення. Важливо, щоб влада змогла прийняти ефективні заходи для подолання чинних економічних труднощів та відновлення стабільності.


Читайте також

Реклама